Augustinusga ‘Cultureel Hoofddorp Achtkarspelen’ in 2018

Augustinusga -  BUITENPOST - Augustinusga is donderdagavond officieel uitgeroepen als ‘symbolisch’ cultureel hoofddorp van de gemeente Achtkarspelen in 2018.

De motie, ingediend door raadslid Theun Nicolai van de PvdA, werd unaniem door de gemeenteraad aangenomen. Willem Bartel van der Kooi In Augustinusga zijn de voorbereidingen in volle gang om diverse culturele evenementen te organiseren in 2018. De projectgroep Portraits & Paradise wil de historische kunstschilder Willem Bartel van der Kooi weer tot leven brengen. In 2018 is het precies 250 jaar geleden dat deze dorpsgenoot in Augustinusga werd geboren. De projectgroep zoekt daarbij allerlei verbindingen met verenigingen en stichtingen uit Augustinusga en binnen de gemeente. Diverse culturele activiteiten ,,Dat Stynsgea Kultureel Haaddoarp van onze gemeente wordt, is voor ons een extra stimulans om onze plannen tot een succes te maken”, zegt Henk Laanstra. Hij is samen met Anja Klok één van de initiatiefnemers. Het idee ontstond door Culturele Hoofdstad Leeuwarden 2018 waarbij de provincie Fryslân haar inwoners aanmoedigt ideeën te bedenken en ze uit te werken. ,,We hebben diverse plannen in voorbereiding”, vult Klok aan. ,,We willen onder andere een openlucht evenement, een sportief evenement en een culturele route door Stynsgea organiseren. Hierover zijn we in gesprek met stichtingen en verenigingen die hier ervaring mee hebben. We willen vooral verbindingen creëren binnen ons dorp en binnen de gemeente.” Daarnaast is de projectgroep met diverse musea in overleg om beroemde werken van Willem Bartel van der Kooi te kunnen exposeren in het voorjaar van 2018. Verder zijn er plannen om de eerste vergadering van de gemeenteraad Achtkarspelen van 2018 in Augustinusga te houden. Op de foto: Eén van de werken van Willem Bartel van der Kooi: een statieportret van Koning Willem I. FOTO © MUSEUM DE FUNDATIE