Nu ook keuzevak Infratechniek op Singelland VO Surhuisterveen

Surhuisterveen - In samenwerking met vier bedrijven uit de infrasector en ROC Friese Poort is het keuzevak Infratechniek, onderdeel van het profiel Bouwen, Wonen en Interieur (BWI), op VO Surhuisterveen van start gegaan. Tien leerlingen uit klas 3 hebben zich aangemeld voor dit concept dat uniek is in Nederland. Tot april 2018 gaan zij nader kennis maken met het vakgebied infra, beter bekend als grond-, weg- en waterbouw.

Unieke samenwerking Een nieuw concept is de samenwerking tussen leerlingen van VO Surhuisterveen met studenten van het ROC Friese Poort. Samen met de gemeente Achtkarspelen worden projecten voorbereid en uitgevoerd. Hierdoor ontstaat een unieke samenwerking tussen onderwijs, lokale overheid en lokale bedrijven. Het doel is om informatie over de grond-, weg- en waterbouw te delen met de leerlingen van het vmbo en hen kennis te laten maken met deze sector. Naar verwachting zal er in de toekomst veel werkgelegenheid zijn in deze branche. De bedrijven De deelnemende Infra bedrijven zijn: Witteveen Surhuisterveen, Van der Wiel Drachten, De Vries Joure en Witteveen Drachten. De projecten “Inmiddels hebben onze leerlingen al enkele projecten afgerond”, vertelt docent Ritske Kleinhuis trots. “In Buitenpost worden vijvers gegraven die moesten worden ingemeten. In samenwerking met studenten van het mbo hebben onze leerlingen van VO Surhuisterveen gewerkt met modern landmeetapparatuur.” Verder hebben de leerlingen en studenten op deze locatie een gastles gevolgd over machinebesturing. Middels GPS kunnen de machines op de juiste plaats ontgravingen verrichten. Op school werden presentaties gehouden door studenten van de mbo-opleiding Infratechniek. “Ook voor deze studenten is presenteren een belangrijk leermoment”, aldus Ritske. Na de zomervakantie doen de leerlingen meer kennis op van de infratechniek en staan onder andere het aanbrengen van loopbruggen in Buitenpost en de inrichting van de omgeving van de eigen school VO Surhuisterveen op de planning.